Tipy na pleťové masky + bonusový recept na domácí pleťovou masku.

Pleťové masky nejsou součástí každodenní péče o pleť. Jsou to však klíčoví hráči, pokud se chcete ujistit, že vaše pleť dostane to nejlepší možné ošetření a péči. Je určitě hezké, vybrat se do lázní a vychutnat si zábal na obličej. Tytéž přínosy však dokážete získat i u vás doma, pokud tedy víte, co máte hledat. Existují stovky pleťových a obličejových masek například na http://www.brasty.cz. Můžete je koupit v lahvičce, zda jako předpřipravené pruhy látky napuštěné účinnou látkou. Můžete si je také namíchat sama doma.

Již naše babičky vždy říkávaly, že téměř vše, co je možné sníst, můžeme použít i na oživení naší pleti. Každá z nás si doma může namíchat masku, která jí pleť hydratuje, zregeneruje a uklidní. Stačí nakouknout do lednice, nebo zajít do zahrádky, vybrat nějaké ingredience a namixovat čistou přírodu. Při domácích pleťových maskách navíc přesně víme, z čeho jsou složeny a čím pokožku vyživují.

Využijte mocnou sílu přírodních látek a dopřejte si vhodnou pleťovou masku, kterou si sami namícháte. Pokud trochu zaexperimentovat, možná právě vy objevíte zázračný „lektvar“, který s vaší pletí udělá zázraky.

Nezapomínejte, že kosmetika se nanáší pouze na dobře očištěný obličej, krk a dekolt. Snažte se dodržovat doporučenou dobu působení. Tato doba by se neměla nejen zkracovat, ale ani prodlužovat.

Recept na domácí pleťovou masku

Medová maska s droždím

Rozmrazte 120 g čerstvého droždí, přidejte 1 lžíci medu a 4 kávové lžičky sladké smetany, nebo olivový olej. Vše utřeme vařečkou do konzistence pasty. Směs naneste na očištěný obličej a nechte působit 15 minut. Pak masku smyjte vlažnou vodu a obličej ošetřete krémem podle povahy pleti.