Category Archives: Rodina

Než vás pohltí šedý stereotyp, utečte na pár dní tam, kde vás nikdo nebude hledat.

Když se nám nechce jít příliš daleko, tak si s radostí vzpomeneme na kouzelný kout světa – Jižní Čechy a jejich městečka, mezi nimiž hrají prim České Budějovice.

Jedno lusknutí prsty a procházíte se po náměstí s gotickými, renesančními a barokními domy, jaké byste jinde těžko hledali. Cukrárny s vlastní výrobou, restaurace s tradičními českými jídly! Toto je světový unikát! V Budějovicích je také knedlík lehký jako obláček, to nám můžete věřit.

Něco pro...

Read more

SVATEBNÍ ZVYKY kolem půlnoci

Začepčenie nevěsty Je vyvrcholením svatebního večeře, obvykle začíná o půlnoci. Po něm novomanželé vystupují již svázaný svatební smlouvou. Navenek představuje akt snímání symbolů svobody – nevěstě odebrání vínku (závoje), ženichovi jeho pírka na klopě. Nevěstě se vínek vyměňuje za čepec nebo šátek, jako symbol provdané paní (z toho pojmenování začepčenie), ženichovi se dává na hlavu klobouk, jako symbol ženatého muže. Každá oblast nebo vesnice měla svébytný...

Read more

Zážitky, které nesmíte propást!

Pokud patříte mezi dobrodružné a cestovatelské tipy, máme pro vás inspiraci. Je jedno, jestli jste zadaná nebo single, na světě jsou místa, která je třeba navštívit. Proto se nechte inspirovat, máme pro vás 10 výletů, které byste měla alespoň jednou v životě zažít. Bude to nezapomenutelné.

Cestování po Francouzské riviéře

Kombinace tepla, dobrého jídla a čistého moře se nachází v přímořské oblasti „Cote d’Azur“. Je proslulá trojicí známých a dražších míst Nice,...

Read more

ZVYKY A TRADICE během svatební hostiny

Vstup do sálu a usazování hostů Po přenesení nevěsty v ženicha náruči do svatební sály, připravené pro svatební hostinu, následuje usazení hosty, nejlépe podle předem připraveného zasedacího pořádku i jmenovek na stole.

Přípitek a modlitba

Určený host (svatební otec, svědek, stařešinové nebo i samotný ženich) přednese přípitek. Měl by být krátký, výstižný a hlavně upřímný. Pokud je rodina nábožensky založená, následuje i společná modlitba. Pokud jde o svatbu...

Read more

Nese v sobě naději: Na světě je první děťátko z transplantované dělohy

Dosud to byly prostě jen ženy, které nemohly mít děti. Existují však chvíle, které jsou ve světě medicíny a vědy průlomové a takovou je i porod prvního děťátka z transplantované dělohy, které dává naději všem, které s podobnými problémy bojují.

Jen před necelým rokem a půl úspěšně transplantovali první ženě dělohu od zesnulé dárkyně. Dvaadvacetileté Derya Sertovej, která se narodila bez dělohy se podařilo i otěhotnět. Nicméně netěšila se dlouho, jejího plodu...

Read more

Pro šťastné manželství

V minulosti měli svatební zvyky a tradice hluboký význam a byly přirozenou součástí koloběhu života, která oddělovala sváteční den od všedního. Dnes některé děláme proto, že se to tak „patří“ a nedosáhli bychom „pravou“ svatební atmosféru, nebo jsou jen vtipným osvěžením svatebního dne.

Ani černé ani červené

Tradici oblékání bílých svatebních šatů zavedla v roce 1840 královna Viktorie, která nahradila tradiční stříbrné, či zlaté za „panensky“ bílé. V tomto...

Read more

Stres může zabránit otěhotnění

Britští vědci zjistili, že ženy s nejvyššími hodnotami enzymu alfa-amyláza, který je indikátorem hodnot hormonu adrenalin, mají nižší šance otěhotnět.
Ženy s nejvyššími hodnotami stresových hormonů mají nejnižší šanci otěhotnět. Tvrdí to britští vědci z University of Oxford, kteří výsledky své studie publikovali v časopise Fertility and Sterility.

Odborníci na čele s Cecilií Pyper testovali 274 zdravých žen ve věku od 18 do 40 let, kterým měřili ve slinách...

Read more

Snažíte se o dítě? 5 nejčastějších chyb, kterým se vyhněte

Počít miminko dnes není až tak jednoduché a zdá se, že čím dál tím více párů se trápí s neschopností počít dítě. Příčiny mohou být opravdu rozmanité a nedá se velmi zobecňovat, ale existuje několik typických a častých chyb, kterými lze i vy od sebe odháníte těhotenství.

1. Příliš mnoho sexu

Všichni vědí, jak přijít k děťátku. Jenže příliš mnoho sexu může mít spíše opačný efekt, ačkoli by se to mohlo zdát nepravděpodobné. Problém je v tom, že když se sex stane...

Read more