Náhrdelníky

Dnešní článek se bude věnovat výběru vhodného náhrdelníku. Tak jako i u oblečení, hlavními určujícími prvky jsou styl náhrdelníku a jeho barva, ale důležitá je i délka a velikost. Pokud při výběru náhrdelníků nemáte jistotu a chcete vědět, jak souvisí jeho výběr s tělesným tvarem a proporcemi, čtěte dál.

Náhrdelníky je vhodné vybírat vždy s ohledem na oblečení ke kterému ho chcete nosit. I náhrdelníky, stejně jako jiné šperky, mají své stylistické vyzařování a jistou míru formálnosti. Proto se každý náhrdelník nebude hodit ke každému vašemu outfitu.

Barvu náhrdelníku je vhodné vybrat tak, aby ladila s barevností oblečení i obličeje. Právě náhrdelník může být skvělým nástrojem, pomocí kterého zmírněte negativní účinky nevhodné barvy oblečení, nebo doladíte tmavostí, zda barevný kontrast vašeho outfitu.

Velikost náhrdelníku by měla ladit s objemem postavy, trupu a poprsí. V případě že máte doma nenošený náhrdelník, který se vám líbí, má pro vás skvělou barvu i styl, problémem může být právě jeho velikost. Příliš masivní náhrdelník na drobné ženě vyvolá dojem, že ji ubíjí a naopak velmi drobný šperk vypadá na objemné ženě příliš malý a nevýrazný.

Jednotlivé tělesné proporce jsou při výběru náhrdelníku také důležité. Ovlivňují zejména vhodnou délku náhrdelníku a podle nich bychom měli vybírat i vhodný typ náhrdelníku.

Pokud máte velká prsa, vyhněte se nošení náhrdelníků, které končí v oblasti poprsí, nebo jsou v této oblasti nejvýraznější. Pokud zvolíte náhrdelník, jehož centrum pozornosti je nad úrovní poprsí, odpoutáte od svého poprsí pozornost. Pokud naopak máte malá prsa, klidně jim dodejte objem náhrdelníkem, který končí v oblasti poprsí, vhodné jsou různé 3D přívěsky (ne ploché, ale prostorové).

Pokud jsou vaše ramena (případně celý trup) výrazné a široké, volte delší náhrdelníky, které pomohou ramena (příp. trup) opticky zúžit. Vhodné jsou delší řetězy, perly, přívěsky na řetízku a podobně. Pokud máte ramena či trup úzké, útlé, noste kratší náhrdelníky.